اصفهان/خیابان حاج رحیم ارباب/ جنب بانک کشاورزی/ ساختمان آریان طبقه اول

اثرات ماساژ در بدن و کاربرد آن در بیماری های مختلف

ماساژ باعث بهبود جریان خون موضعی و عمومی بدن شده و با بهتر کردن جریان خون و مبادلات عروقی درلایه های سطحی و عمقی بدن راه خروجی سموم را به بهترین شکل ممکن فراهم می کند.هر چه ماساژور با آناتومی بدن آشناتر باشد و مسیر ورود و خروج عروق و اعصاب و مجاورت آنها با استخوان ها و عضلات را بشناسد در این کار موفق تر خواهد بود.

دلک(ماساژ) و غمز (فشار) از کاربردی ترین و اصولی ترین طب اسلامی هستند.دلک و غمز باید به آرامی و به تدریج از آرام و نرم شروع شده  و کم کم به عمق و با فشار بالا برسد و سپس به تدریج کم شده  و پایان پذیرد.

بر اساس افراد و سنین و طبایع متفاوت، نوع ماساژ و فشار مربوطه، تعداد جلسات و نوع روغن کاربرد متفاوت است.ولی اگر دلک و غمز بعد از یک استحمام اصولی و مطابق استاندارد های طب سنتی باشد تاثیر آن بسیار چشم گیر خواهد بود.

ماساژکودکان توسط مادر ضمن انتقال انرژی های مادر به طفل باعث افزودن حس عاطفی متقابل در آنها می گردد و از عوارض بعد از زایمان خصوصا افسردگی ممانعت می کند.

دلک و غمز ضمن بهبود خون رسانی عضوی سوخت و ساز موضعی را افزایش داده و موثرترین عامل در بهبود و نوتوانی اندامها خصوصا بعد از مدتی بی حرکتی (شکستگی ها،دررفتگی ها و سکته ها)می باشد.

دلک و غمز برای کلیه سنین از تولد تا پیری و در تمام بیماری ها کاربرد دارد مگر موارد خاصی مانند عضو سرطان گرفته.ترمبوز عروقی، عمقی، اندام ها غدد و مسیرهای لنفی بدن و نقاط شکستگی و …

از مهمترین کاربرد های دلک و غمز آماده کردن بدن برای پذیرش داروهای گیاهی و شروع اثر آنها بر افزایش تحمل بدن می باشد.

گفتگوی زنده

)
    is typing...

    جهت ارسال پیام برای پشتیبانی، لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

    ارسال پیام لغو