اصفهان/خیابان حاج رحیم ارباب/ جنب بانک کشاورزی/ ساختمان آریان طبقه اول

روش های مراقبت پوست

روش‌های مراقبت پوست و شیوه‌های جوان‌سازی چهره  روش‌های مراقبت پوست و شیوه‌های جوان‌سازی چهرهتوجه انسان به زیبائی و مشکل پیری پوست و جست‌و‌جوی راه‌های مشابه با آن، دانشمندان را تشویق به تحقیق و کشف راه‌هائی برای پیشگیری از تأثیرات سن بر پوست نموده و انسان‌های علاقمند به زیبائی و جوانی را در صدد استفاده از این کشفیات و پدیده‌های جدید، مصمم‌تر ساخته است. کشف ضد آفتاب‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و اسیدهای میوه (آلفا هیدروکسی‌اسیدها) برای روشن‌تر کردن پوست و درمان لک‌های پوستی، لایه‌بردارهای شیمیائی و فیزیکی و فیلرها یا پُر کننده‌های پوستی جهت برطرف کردن چین و چروک‌های صورت و بالاخره پدیده‌ٔ جدید به نام لیزر با کاربردهای متفاوت در زمینه‌ زیبائی و جوان‌سازی پوست از جمله دستاوردهای تکنولوژی مدرن هستند که در اختیار بشر قرار گرفته‌اند. در این گفتار به‌صورت مختصر در خصوص این دستاوردهای نوین به توضیحاتی چند می‌پردازیم:

 

  • پیلینگ (لایه‌برداری) یک روش درمانی است که با حذف لایه‌های سطحی و فرسوده و سلول‌های مُرده پوست، سطح پوست را از نظر منافذ باز، اسکارهای سطحی خفیف و چین و چروک‌های ظریف، لکه‌های ناشی از آفتاب و عوامل محیطی دیگر، کک و مک و جوش‌های فعال و اثرات باقی‌مانده از جوش‌های قدیمی هموارتر و یکنواخت‌تر می‌نماید. پیلینگ به ۲ روش انجام می‌گیرد: ۱) پیلینگ‌ شیمیائی با اسیدهای میوه: از قدیم‌الایام بشر برای طراوت بخشیدن و جوان‌سازی پوست از عصاره گیاهان و میوه‌های مختلف استفاده می‌کرده و در حال حاضر نیز اسیدهای میوه‌هائی چون سیب، لیمو و نیشکر تحت عنوان آلفاهیدروکسی‌اسید به‌عنوان لایه‌بردار و ترمیم‌کننده سطح پوست استفاده می‌شود. این فرآورده‌ها با غلظت‌های متفاوت از ۳۰ تا ۷۰ درصد توسط پزشک با تجربه در جلسات مکرر به فاصله ۳ تا ۴ هفته مورد استفاده قرار می‌گیرد. ۲) پیلینگ فیزیکی با استفاده از دستگاه میکرودرم ابرژن: در این روش با استفاده از پودر مخصوص که اکسید آلومینیوم نام دارد عمل لایه‌برداری و سایش سطحی پوست به‌صورت بسیار دقیق و ظریف، بدون هیچ‌گونه آسیبی به پوست انجام می‌پذیرد. روش میکرودرم ابرژن علاوه‌بر کاهش چروک‌های ظریف و سطحی پوست، باعث از بین رفتن جوش‌های سرسیاه و منافذ باز پوستی در پوست‌های چرب می‌گردد. هم‌چنین می‌تواند در بهبودی اسکارهای ناشی از زخم و سوختگی‌های سطحی، مؤثر باشد.
  • پُر کننده‌ها یا ژل‌ها: همه ما در چهره خود دارای خطوط طبیعی هستیم که با افزایش سن این خطوط عمیق‌تر و نمایان‌تر می‌گردد. شاید با دیدن این خطوط فکر کرده باشید که آیا راهی برای برطرف کردن این خطوط و باز گرداندن طراوت و جوانی وجود دارد؟ تزریق ژل یا کلاژن روش مطمئنی برای پُر کردن چین‌ و چروک‌ها، خطوط اخم، برجسته‌سازی لب، گونه‌گذاری و اصلاح فرم چانه است. این عمل بالینی اگر توسط پزشک متخصص ماهر و با تجربه صورت گیرد قبل از تزریق نیاز به آماده‌سازی خاصی نیست و معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بعد از تزریق نیز، پرهیز از دستکاری محل تزریق، ماساژ، گرما و سرمای شدید و آفتاب و هم‌چنین رعایت نکات بهداشتی لازم است. گاهی می‌توان به‌عنوان فیلر از چربی بدن خود فرد که از طریق لیپوساکشن به‌دست می‌آید، استفاده کرد. در این تکنیک چربی بلافاصله پس از خارج کردن از بدن، در شرایط استریل اتاق عمل داخل پوست صورت تزریق می‌گردد تا نواحی پر چین و چروک و توخالی را پُر کند و پوستی صاف و هموار و زیباتر به‌دست آید.
  • تزریق بوتاکس: بوتاکس نوعی دارو از جنس پروتئین است که ماهیت آن از سم خالص شده باکتری موسوم به بوتولیسم به‌دست می‌آید. این دارو نوعی بلوک کننده محل اتصال عصب حرکتی به عضلات می‌باشد که می‌تواند عضلات خاصی را در صورت که مسئول اخم و چروک‌های پیشانی و دور چشم هستند تضعیف نماید. این روش تحول عظیمی در زمینه رفع چین و چروک‌های عمیق ناحیه پیشانی و خط اخم و کناره‌های خارجی چشم‌ها و گونه‌ها و تاحدودی قسمت‌های تحتانی و میانی صورت ایجاد کرده است. مدت زمان تأثیر این دارو ۶ ـ ۴ ماه است و نیاز به تکرار تزریق (به‌طور متوسط ۵ ـ ۴ نوبت) می‌باشد تا تحلیل عضله اخم به‌صورت دائمی اتفاق بیفتد. بوتاکس علاوه‌بر رفع خطوط اخم و چین‌های افقی پیشانی و گردن در کاهش تعریق شدید کف دست و پا و زیر بغل و نیز درمان سردردهای مقاوم میگرنی نیز مؤثر می‌باشد. تزریق بوتاکس با سرنگ انسولین، بدون درد و خونمردگی و بدون نیاز به بی‌حسی موضعی ظرف چند دقیقه امکان‌پذیر است و تأثیر آن معمولاً ظرف چند روز آینده مشهود خواهد بود.

گفتگوی زنده

)
    is typing...

    جهت ارسال پیام برای پشتیبانی، لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

    ارسال پیام لغو