اصفهان/خیابان حاج رحیم ارباب/ جنب بانک کشاورزی/ ساختمان آریان طبقه اول

مزیت لیزر برروشهای دیگر موزدایی

اگر قصد خلاص شدن از سالن های اپیلاسیون ، تیغ ، مومک ، موبر و دستگاه اپیلیدی را دارید یا اگر جوش ها یا موهای زیر پوستی خسته تان کرده است و دنبال یک مرکز مناسب برای لیزر موهای زاید می گردید حتما قبل از گرفتن وقت ویزیت ، این مقاله را بخوانید تا با تمام باید ها  نباید های لیزر موهای زاید آشنا شوید .  خانم دکتر فرقانی بزشک پوست و مو به 14 سوال رایج در این زمینه پاسخ می دهند :

1-تاثیر گذاری لیزر موهای زاید به چه صورت است و آیا این لیزر باعث از بین رفتن موهای زاید می شود ؟

برای درمان موهای زاید 3 روش وجود دارد : دارو ، الکترولیز و لیزر . لیزر موهای زاید را کم و نازک می کند اما باعث از بین رفتن آنها نمی شود . ما معمولا 4 تا 6 جلسه به فاصله ماهی یک بار برای صورت و به فاصله 3 ماه یک بار برای بدن لیزر را تکرار می کنیم . معمولا با انجام 4 تا 7 جلسه تعداد موها خیلی کمتر می شود . البته به شرطی که فرد مشکل هورمونی در پایه نداشته باشد در غیر این صورت احتمال بازگشت موهای زاید خیلی بیشتر است و لیزر موهای زاید فایده ای نخواهد داشت .

پس اگر فرد مورد بررسی قرار گرفت و در آزمایش مشخص شد مشکل هورمونی ندارد می توان لیزر را شروع کرد.

2- بعد از تعداد جلسات مورد نیاز لیزر ،نتیجه تا چه زمانی ماندگار است؟

معمولا بعد از 4 تا 6 جلسه لیزر هر 6 ماه یک بار ( بین 3 تا 4 بار ) آن را شارژ می کنیم . به این ترتیب تعداد موها به طور متوسط 60 تا 80 درصد کم می شود .

3-آیا لیزر موهای زاید می تواند مضراتی هم داشته باشد ؟

اگر فرد آفتاب گرفته باشد ممکن است پوستش بسوزد و جای آن لک های سفید ایجاد شود . همچنین اگر بعد از لیزر مراقبت های لازم را رعایت نکنند یا در صورت ایجاد زخم آن را دستکاری کند و تاول ایجاد شود ممکن است جای آن اسکار باقی بماند . علاوه بر این اگر فردی که از لیزر استفاده می کند تبحر کافی نداشته باشد و شرایط دستگاه را براساس رنگ پوست بیمار درست تنظیم نکند ممکن است منجر به ایجاد زخم ، لک و تاول شود .

4- آیا فقط پزشک باید این کار را انجام دهد ؟

بله ، بهتر است لیزر موهای زایدتوسط پزشک  انجام شود زیرا دستگاه ها و پوست های مختلف را می شناسد و کار را صحیح انجام می دهد .

5- آیا لیزر موهای زاید روی باروری و غدد لنفاوی تاثیر میگذارد ؟

خیر ، لیزری که در ناحیه بکینی یا زیر بغل انجا می شود هیچ ارتباطی با اجزای داخلی بدن مثل تخمدان یا بافت سینه ندارد و هیچ آثار بدی نمی گذارد . این مسئله در جهان مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شده است که میزان نفوذ لیزر در پوست خیلی کم و شاید در حد چند میلی متر است بنابراین اصلا به بافت های زیرین نمی رسد که بخواهد مشکلی ایجاد کند . انرژی لیزر به صورت گرما آزاد می شود و گرما در عمق بافت نفوذ نمی کند بلکه فقط تا قسمت های سطحی از پوست نفوذ می کند .

6- آیا انجام این لیزر در بارداری ممنوع است ؟

در بارداری بهتر است از لیزر استفاده نشود اما در شیر دهی مشکل ندارد .

7- آیا ممکن است بیماری های واگیر دار پوستی مثل زگیل از طریق دستگاه لیزر منتقل شوند ؟

خیر به شرطی که دستگاه لیزر استریل شده باشد مشکل زا نخواهد بود.

 

8-آیا این لیزر دردناک است؟

میزان درد در افراد مختلف متفاوت است.درد آن در حد متوسط است و شدید نیست. می توان از پماد بی حس کننده استفاده کرد تا دردناک نباشد.

 

9- بین آفتاب گرفتن و لیزر موهای زائد چقدر باید فاصله باشد؟

فرد نباید تا سه ماه قبل از لیزر، آفتاب بگیرد یا از سولاریم استفاده کند.

 

10- آیا لیزر موهای زائد تاتو را پاک می کند؟

خیر لیزر مو ربطی به تاتو ندارد.

 

11- چه کسانی نباید از این لیزر استفاده کنند؟

کسانی که باردار هستند، کسانی که بیماری های عصبی دارند و ممکن است جای لیزرشان را بکنند و دستکاری کنند و کسانی که به خاطر شغلشان مجبورند ساعات طولانی در آفتاب باشند و همچنین کسانی که در محل مورد نظر، عفونت فعال یا زخم دارند باید تا زمان بهبود عفونت و زخمشان صبر کنند و از لیزر موهای زائد استفاده نکنند.

گفتگوی زنده

)
    is typing...

    جهت ارسال پیام برای پشتیبانی، لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

    ارسال پیام لغو