اصفهان/خیابان حاج رحیم ارباب/ جنب بانک کشاورزی/ ساختمان آریان طبقه اول

میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن به معنای سایش سطح پوست بوسیله دستگاه میکرودرم است. این عمل توسط پزشک بمنظور بازسازی و جوان سازی پوست انجام می گیرد.میکرودرم ابریژن که در این قسمت به اختصار میکرودرم خوانده می شود تکنیکی جهت تازه سازی مجدد پوست صورت است که کمک می کند آسیبهای ناشی از افزایش سن و آفتاب در پوست بازسازی شود.

معرفی انواع دستگاه میکرودرم آبریژن:
دستگاه های میکرودرم ابریژن دارای یک پمپ مکنده برای ایجاد خلا میباشدکه قلب دستگاه میباشد به همین دلیل قدرت و نوع پمپ مکنده بسیار مهم میباشد. سیستم های درم ابریژن بسته به نوع ابزار ساینده تقسیم بندی می شوند. سیستم های دیاموند یا الماسه و سیستم پودری عمده دستگاه هایی می باشند که مورد استفاده قرار می گیرند.

به اختصار به توضیح چند نمونه می پردازیم:
جوان سازی پوست:
از این روش در درمان چروکهای سطحی و کم عمق میتوان استفاده کرد . چندین جلسه درمان در این مورد بکار میرود. فواصل درمان را برحسب وضعیت بیمار می توان تغییر داد و از هفته ای یک بار تا دو هفته یکبار فواصل را اضافه کرد. چروکهای خیلی عمیق با این روش درمان نمی شوند ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهند شد و پوست شفاف تر و محکم تر می شود.

لک های پیری:
این لک ها یا مربوط به آفتاب بوده یا در سنین بالا در پوستهای روشن دیده می شود. این لک ها با میکرودرم ابریشن قابل درمان است.

لک های حاملگی:
مهمترین اثر میکرودرم ابریژن کمرنگ یا محو کردن لک های حاملگی است. مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهای ضدلک استفاده شود بررسی های اخیری که روی میکرودرم ابریژن انجام شده نشان دهنده افزایش 20 برابری نفوذ ویتامین cپس از یک جلسه درمان می باشد.این اثر میکرودرم در لک هایی که قبلا با درمان های ضدلک بهبود نیافته اند مشهودتر است.

درمان جوشگاه های (اسکار) آکنه و آبله مرغان:
جوشگاه های زخم و اسکارها نباید زیاد عمبق باشد و معمولا برحسب نوع اسکار و محل و عمق آن به چندین جلسه درمان هفتگی نیاز دارد.در ترمیم جوشگاه های سوختگی نیز از این روش می توان استفاده کرد.

کوچک کردن منافذ پوست:
باز شدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در خانم ها و آقایان می باشد. یکی از راه های درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریشن (ابریژن) است بعداز چندجلسه درمان بعلت بافت سازی و محکم تر شدن پوست منافذ پوستی نیز کوچک تر می شود.

گفتگوی زنده

)
    is typing...

    جهت ارسال پیام برای پشتیبانی، لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

    ارسال پیام لغو