اصفهان/خیابان حاج رحیم ارباب/ جنب بانک کشاورزی/ ساختمان آریان طبقه اول

پیلینگ شیمیایی چیست؟

لایه برداری (پیلینگ شیمیایی) یکی از رویکردهای درمانی با اثرات ظاهری و بافت شناسی اثبات شده است که می تواند اختلالات حاصله نامبرده را تحت تاثیر قرار دهدو موجب اثرات بالینی و درمانی مشهود گردد که شامل:

1-کاهش ضخامت لایه شاخی و در نتیجه کاهش خشونت پوست.
2-افزایش ضخامت کل لایه اپیدرم و رفع چروکهای ریز و بهبود آتروفی.
3-افزایش محتوای کلاژن و فیبرهای الاستیک و ذخیره گلوکز آمینو گلیکان درمیس و درنتیجه کاهش و بهبود شل شدگی پوست.
4-بهبود و رفع اختلالات رنگدانه ای همانند کک و مک وپلاسما و لنتیگوو HIP  و …

مبنای تصمیم گیری برای انجام شدن پیلینگ و آسیب کنترل شده لایه موردنظر (لایه شاخی و بخشی از دانه دار اپیدرم در پیلینگ نوع 1 یا بسیار سطحی ‚ تمام اپیدرم تا قسمت فوقانی لایه پایه اپیدرم در پیلینگ نوع 2 یا سطحی ‚ و تمام اپیدرم و بخشی از قسمت فوقانی درم پاپیلاری در پیلینگ نوع 3 یا (نیمه عمقی) ایجاد علامت پیلینگ میباشد. ایجاد اریتم و قرمزی پوست بعداز حدود 5 دقیقه علامت پیلینگ نوع 1 یا بسیار سطحی است که بصورت رایج تر در بکارگیری آلفا هیدروکسی اسیدها AHA مخصوصا گلیکو لیک اسید اتفاق می افتد.
در پیلینگ نوع یک یا سطحی بعد از حدود سی ثانیه علامت برفک یا یخ زدگی شبنم حاصل میگردد که بصورت رایج تر در بکار گیری کلرواستیک ACT و نیز سالیسیلیک اسید دیده می شود.
پس از چند روز از لایه برداری احساس خشکی پوست و کشیدگی در سطح پوست بیمار امری عادی بوده و میتوان با مصرف بیشتر مایعات استفاده از اسپری آب  و یا مصرف کرم ها و لوسیون های مرطوب کننده این حس را تا حدود زیادی کاهش داد.
تعیین فواصل پیلینگ برمبنای سرعت چرخش سلولی و جایگزینی لایه های تخریب شده پوست میباشد.
مصرف ضدآفتاب ترجیحا فاقد روغن  و دارای جز فیزیکی غالب با ضریب محافظتی بالاتر از 50 مصرف ترکیبات تعدیل کننده التهاب و مکمل تسریع ترمیم بافتی مخصوصا حاوی مس و روی در طی مدت زمان ترمیم به کاهش التهاب و قرمزی بافت و تسریع روند بهبود کمک می نماید . از همان روز اول ‚دوتا 30 در روز بمدت موضعی برخی از آنها که بصورت کرم یا ژل یا حتی لوسیون در دسترس می باشند.
در فواصل زمانی مداخله گر و کاهنده اثر فرآیندهای جوان سازی از جمله لیزرهای  ‚ آراف ‚ژل های هیالورونیک اسید‚ لابرداری ‚  می باشد.
عامل مهم خارجی فرآیندهای پیری و تخریب بدست اشعه ماورابنفش خورشیدی میباشد.

گفتگوی زنده

)
    is typing...

    جهت ارسال پیام برای پشتیبانی، لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

    ارسال پیام لغو